Rezultate FANTASTICE pentru cadetii nostri la Europenele de la Varsovia

Judoka romani au cucerit patru medalii la individual si argintul la intrecerea pe echipe in cadrul Campionatelor Europene de Judo U18 ce au avut loc in Varsovia-Polonia.
Medaliile de bronz au fost câştigate de Giorgia Hagianu -40 kg, Iasmina Covaciu -48 kg si Alexandru Matei -50 kg. Andrei Anghel -50 kg s-a clasat pe locul 7, iar Silvia Gherman -48 kg a ocupat locul 9.
Judoka nostri au reusit duminica, la intrecerea pe echipe, sa aiba o evolutie solida si sa ajunga pana in finala competitiei unde, din pacate, au fost invinsi de echipa Turciei. Clasamentul final pe echipe a aratat astfel: 1. Turcia; 2. România; 3. Olanda și Rusia.
FOTO (EJU Media Team)


















